fbpx
Özge Özel İle Güzelliğe Dair Her Detay

Özge Özel İle Güzelliğe Dair Her Detay

Güzelleşmek ya da güzel bir cilde sahip olmak aslında çokta zor bir şey değildir. Bunun için çok fazla makyaj yapmanıza da gerek duymamalısınız. Sadece küçük detay ve ayrıntılar ile istediğiniz cilde kolayca sahip olmanız mümkün. Öncelikle kullandığınız ürünlerin doğal içerikli olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü kimyasal içerikli ürünler cildinize zarar verir. Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce mutlaka yüzünüze tonik ya da maske yapmalısınız. Bu cildinizi ölü deriden arındırarak daha canlı hale gelmesine yardımcı olacaktır. Kesinlikle makyajlı yatmamanız gerektiğini vurgulayan güzellik koçu Özge Özel makyajın ciltte uzun süre kaldığında alerjik reaksiyonlara sebebiyet vereceğini vurgulamaktadır.

Hafif Makyaj Nasıl Yapılır?

Günümüzde her kadın artık makyaj yapma ihtiyacı duymaktadır. Makyaj işini aşırı sevende var hafif sevende vardır. Peki, hafif makyaj nasıl yapılır. Yüzünüzde çok fazla makyaj malzemesi kullanmak istemiyorsanız hafif makyaj ile de çok güzel olabilirsiniz. Makyaja başlamadan önce yüzünüze mutlaka bir nemlendirici sürerek nem ihtiyacını karşılamalısınız. Daha sonra bir kapatıcı fondöten sürerek cilt tonunuzu eşitlemelisiniz. Gözlerde ise sadece bir rimel kullanmak hem daha doğal görünmenize hem de abartı olmamasına yardımcı olacaktır. Eğer gözlerinizi biraz daha ortaya çıkarmak istiyorsanız da dipliner tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızda koyu ton rujlar abartılı duracağı için daha sade olan renkler kullanmalısınız. Böylelikle hafif ama hoş bir makyaj görünümü elde edersiniz.

Makyaj Nasıl Temizlenmeli?

Makyaj yapmak elbette güzel olmak için olması gereken bir uygulamadır. Fakat birde makyajı temizlemek vardır. Güzellik koçu Özge Özel makyajın doğru ve titiz bir şekilde silinmesi gerektiğini söylemektedir. İlk olarak makyaj temizleme suyu ve pamuk ile yüzünüzdeki tüm makyajı çıkartmalısınız. Ayrıca makyaj silme mendilleri de kullanabilirsiniz. Özge Özel makyajı temizledikten sonra mutlaka nemlendirici bir krem kullanılmasını tavsiye etmektedir. Yüzde kalan makyaj malzemeleri cilde zarar verebilir. Bu yüzden temizlenmesi gerekmektedir. Özge Özel’in önerdiği doğal kremler ile cildinizi daha derinden besleyebilirsiniz. Ayrıca tüm güzellik ve makyaj sırları için videolarına ve uyguladığı işlemlere göz atabilirsiniz.

Leave a comment