Klasik Bakım

Klasik Bakım

Güzel bir cilde sahip olmanın basit kurallarından biri de düzenli bakım yaptırmak. Bu bakımı, evde kendiniz yapabileceğiniz gibi profesyonel yardım alarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Cilt bakımı lekelere, kırışıklıklara, kuruluğa ya da yağlanmaya karşı değişik amaçlarla yapılabiliyor. Cilt bakımında; cilt daha derinlemesine temizlenir, yapılan masajlarla yüz boyun kasları gevşer.

Klasik Cilt Bakımı
 • Cilt bakımı yapmak isteyen danışanımıza uzman estetisyenimiz tarafından ücretsiz cilt analizi yapılarak, yapılacak işlemin seans aralıklarının, cildin ihtiyacı olan, ürün ve işlem aşaması işlemden önce belirtilmektedir. 
 • 1: Adım: Temizleme arındırma 
 • 2: Adım: Buhar: gözenekler açılana kadar buhar verilir. 
 • 3: Adım: Peeling: cilt hassasiyetine uygun peeling ile cilt ölü tabakadan arındırılır. 
 • 4: Adım: Maske ile cilt sakinleştirilir. 
 • 5: Adım: Komedon: Buhar tedavisinden sonra iyice açılmış olan gözenekler sayesinde komedon ve akneler temizlenir. 
 • 6: Adım: Frekans ile sivilce kurutma. 
 • 7: Adım: Gözenek: Gözeneklerin temizlenerek küçülmesine uygun cilt sebum dengeleyici içerikler uygulanır. 
 • 8: Adım: Dış faktörün neden olduğu; Cildin nefes alamama, ölü deri, siyah nokta, gözenek büyümesi, tabakalaşma onarımını sağlıyoruz. 
 • 9: Adım: Masaj: Cilt elastikiyetine uygun, cildi nemlendiren rahatlama masajı ve ve güneş koruyucu ile bakım sonlandırılır. 
 • İşlem süresi 45 dakika 1 saat arası değişmektedir.
 • Ayda bir yapılması önerilmektedir.
HollyWood Bakım

 

 1. Adım: Organik yıkama jeli ile cildi derinlemesine arındırıp bakıma hazırlar.
 2. Adım: Peeling, cilt hassasiyetine uygun peeling ile ölü tabakadan arındırılır.
 3. Adım: Özel vakum başlık ile cilt altındaki ölü deriyi, siyak noktavı yağları yüzeye çıkarıp derinlemesine temizler.3 aşamalı özel vitaminler ve hyralüronik asit cilt altına verilir.
 4. Adım: (Ses dalgaları) Ses dalgaları ile ciltteki tüm kaslar çalıştırılarak cilt yüzeyinin yukarı doğru toparlanmasını sağlar
 5. Adım: High Frequency (Sivilce kurutma) : Sterilizasyon için UV ışınlar üretir, aktif sivilcelerin kurutulmasına, yaraların iyileşmesine yardımcı olur ve porların (gözeneklerin) genişlemesine engel olup cildin sıkılaşmasını sağlar.
 6. Adım: (Lifting) Yüz bölgesinde aşırı mimik, yetersiz su tüketimi, stres, ciltte sarkma. Gevşeme  ve kırışıklıklara yol açar. Bunun için cilde lifting uyguluyoruz. Yüzümüzde bulunan tüm kasları çalıştırır. Lifting etkisi ile çalışan kaslar toparlanarak ciltteki kan dolaşımını hızlandırır. Kolajen ve lif dokularının güçlenerek çoğalmasını sağlar.
 7. Adım: (Maske) Cilt bakımlarımızda kişiye özel maske ve peelingler ile cilde gereken takviyeyi sağlıyoruz. Maskeler;
 • Leke
 •  Aydınlatma
 • Cilt tonu eşitleme
 • Anti- Aging
 • Nem
 • Kolajen
 1. Adım: (Rahatma-Masaj) Cildiniz maskede beklerken eşsiz ve rahatlatıcı müzik eşliğinde masaj yapılarak gevşeme ve rahatlamanızı sağlar.
 2. Adım: Maske ciltten çıkarılır ve cilt temizlenerek nemlendirmeye hazır hale getirilir. Dinlenmiş arınmış Işıl Işıl bir cilt
 3. Adım: (Led ışık) 3 farklı renk ile (Kırmızı, Mavi, Yeşil)
 • Kırmızı led: Kolajen arttırılır ve bağ dokuları güçlendirilir.
 • Mavi led: Akneleri kurutur.
 • Yeşil led: Aydınlık ve parlaklık verir.

Sıkça Sorulan Sorular

28 yaşına kadar her regl döneminde cilt kendini yeniler ancak 28 yaşından sonra ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakımını yaptırmak gereklidir. Bunun için erken yaşta cilt bakımına başlamak gelecekte cildimizin daha iyi ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. 25 yaşından sonra herkes cilt bakımı yaptırmalıdır.

Cilt bakımını yaptıracak kişinin yaşı değil cilt yaşı çok önemlidir. Örneğin 35 yaşındaki bir kişinin düzenli cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 olabilir. Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış faktörlere karşı korumada ancak düzenli cilt bakımlarıyla mümkün olabilir.

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder.

Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır.

Cilt tipine göre, hem kullanılan maddeler, uygulama yolları, şekilleri hem de uygulamanın sıklığı değişiyor. Hastalara tedaviye destek amacıyla cilt bakımı uygulanır. Böylece deriyi incelterek tedaviyi hızlandırmayı sağlanır. Cilt bakımı, bu amaçla 7-10 günlük aralarla ve 5-6 seans şeklinde uygulanır. Bu bakımlar sonunda lekeler bir miktar açılır. Ayrıca leke açıcı kremlerin etkinliği artar, hastanın ince kırışıklıkları hafifler, günlük kırışıklık kremlerinin emilimi artar ve yağlı bir deride sivilce oluşumu engellenebilir. Her seanstan önce cilt yıkanır, sonra derin temizlik, glikolik asit (meyve asidi) ile yüzeysel peeling (soyma), seans sonunda da deri problemlerine yönelik (leke, kırışıklık, akne) kremler ve güneş koruyucu uygulandıktan sonra gerekirse nemlendirici de sürülebilir.