Doğru Kaş Alımı

Doğru Kaş Alımı

Kaşların ciddi dökülmeler, yaralar ya da şekil bozuklukları olanların kalıcı çözümler aradığı açıktır. Gözler ve çevresi güzellik, estetik ve hatta insanlararası ilk iletişimde büyük önem taşır. Kaşlar da bakışların mimarı olduğu için ifade açısından oldukça önemlidir. Yüzün açılarına ve orantısına uygun, doğallıktan uzaklaşmadan tasarlanmış kaşlar estetiğimize büyük avantaj sağlar. Kişinin olduğundan daha genç ve dinamik görünmesi, sert ifadenin yumuşatılması, düşük gözlerin daha kalkık görünmesi doğru kaş tasarımı ile mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Microblading 3D işlemi, elle çizim yöntemiyle kaşlara uygulanan yarı kalıcı bir kıl tekniğidir. Bu teknikte kaşların şekli, altın orana (phi 1.618) göre hesaplanarak oluşturulur. Sterilize edilmiş aletlerle deri altına pigment uygulanması şeklinde yapılan bu teknik için doğal saç ve kaş rengine uygun pigment seçilir.

Microblading 3D işleminde doğal kaş görünümü için simetri, altın orana uygun olarak hesaplanır. Hesaplama işlemi sırasında, uygulama yapılacak kişinin gözlerinin kapalı olması daha uygundur. Bunun nedeni, kaşların simetrisini etkileyebilecek mimik ve kasların gözler kapalıyken daha rahat olmasıdır. Gerçekçi bir kaş görünümü için çizgiler her zaman doğal kaşların büyüme yönünde çizilmelidir.