Cilt Yenileme

Cilt Yenileme

Deri altına verdiğimiz güçlü bir karşımdır. Cildinizde ki güneş lekeleri, sivilce skar izleri, cilt tonu eşitsizliği, gözaltı morluğu, sarkmış deri problemleri, gözenek sıkılaştırma ve hücre yenilenmesi amaçlı uyguladığımız bitkisel içerikli bir karışımıdır. İşlemin en az 3 seans önermekteyiz. Cilt yapınıza göre seans sayısı değişiklik göstermektedir. Ayda bir olarak uygulanan bir işlemdir. İlk işlemden 21 gün sonra ofislerimizde Öncesi / Sonrası fotoğraflara bakılarak analiz yapılmaktadır. Ve bu doğrultuda yönlendirmeler yapılarak ilerlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Microblading 3D işlemi, elle çizim yöntemiyle kaşlara uygulanan yarı kalıcı bir kıl tekniğidir. Bu teknikte kaşların şekli, altın orana (phi 1.618) göre hesaplanarak oluşturulur. Sterilize edilmiş aletlerle deri altına pigment uygulanması şeklinde yapılan bu teknik için doğal saç ve kaş rengine uygun pigment seçilir.

Microblading 3D işleminde doğal kaş görünümü için simetri, altın orana uygun olarak hesaplanır. Hesaplama işlemi sırasında, uygulama yapılacak kişinin gözlerinin kapalı olması daha uygundur. Bunun nedeni, kaşların simetrisini etkileyebilecek mimik ve kasların gözler kapalıyken daha rahat olmasıdır. Gerçekçi bir kaş görünümü için çizgiler her zaman doğal kaşların büyüme yönünde çizilmelidir.

Rengin kalıcılığı, ilk olarak cildin yapısına ve yağlılık oranına bağlıdır. Cildin yağlılık oranı arttıkça rengin kalıcılık süresi kısalır. Terleme ve güneşin etkileri de rengin yoğunluğunu azaltır. Kalıcılık süresi, ortalama 10-12 ay arasında değişir. Ancak yağlı ciltlerde bu süre 6 aya kadar düşebilir. Bu süre sonrasında uygulama yenilenmelidir.