Buz Epilasyon

Buz Epilasyon

Günümüzde bir çok kişi depilatör, epilasyon aleti, ağda veya tıraş aleti gibi yöntemler kullanmaktadır. Uzmanlara göre bu problemin en yaygın nedenleri arasında kalıtsal nedenler, ergenlik, hamilelik, menopoz ve yanlış tüy giderme yöntemleri sayılabilir.

Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemi Buz epilasyondur.
Buz epilasyon doğru bir şekilde uygulandığında hiç bir zararı veya yan etkisi yoktur. Güvenli ve etkili Buz epilasyon için cilt tipi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınır ve cilde verilecek enerji çok önemlidir.

Bayanlarda ise Buz epilasyon hizmeti bacak, ayak üzeri, genital bölge, bikini, bel, göbek, kol, koltuk altı, göğüs ucu, el üstü, çene, dudak üstü, boyun bölgelerinde hizmet verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çoğu zaman ortalama 5-6 seans sonuç almak için yeterlidir.Seans aralıkları yüz için ortalama 4-5 hafta, vücut için 8-10 hafta kadardır ve gittikçe seans aralıkları açılır. Kişinin cilt yapısı ve kıl tipine göre değişiklikler gösterebilir.

Deriye rengini veren melanin pigmenti fazla ise yani,cilt esmer veya bronzsa etkilenme riski vardır. Bu nedenle koyu renkli ciltlerde ve güneş banyosundan sonra yapılan uygulamalarda, Buz öncesinde test atışı yapılır. Test atışında komplikasyon görülmesse Buz geçilebilir.

12 yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir. Eğer tüyler açık renkli yani pigmenti az, koyu renkli pigmenti hiç yok ise Buz ışığını görmeyeceği için tedaviden etkilenmez.

Leave a comment