Günlük Cilt Bakım Önerilerini Özge Özel’den Dinleyin

Kadınların en önemli sorunlarından birisi cilt güzelliği olmuştur her zaman. Eskisi gibi makyaj malzemeleriyle tamamlanmak yerine doğal bir görünüme sahip olmayı, canlı bir cilt tipiyle yaşamlarını sürdürmek istemektedirler. Bunun içinde doğal yollara başvururlar ve ya kalıcı makyaj, kaş şekillendirmesi yaptırarak yüz tipine başka hiçbir işlem yapmak istemezler. Bu konuda profesyonel, eğitim almış birçok güzellik uzmanları bulunur. Özge Özel cilt bakımı konusunda oldukça profesyonelleşmiş güzellik koçlarından birisidir. Kalıcı makyaj, cilt bakımı, lifting, kaş şekillendirme gibi çoğu alanda güzellik üzerine çalışmalarını devam ettirmekte olup günden güne daha da ilerleme kaydedilmektedir. Dış görünüşün önemli olduğu bilindiği gibi her zaman bunun üzerinde durulmaya devam edilir.

Özge Özel’in Önerdiği Günlük Cilt Bakım Önerileri

İnternet sitelerinde, gazetelerde ve hemen hemen çoğu sosyal medya mecralarında günlük cilt bakımı önerileri, tarifleri anlatılmakta ve yazılmaktadır. Kişiler kendi cilt tiplerinin ne olduğunu bildikleri zaman bu işlemlere bakış açısı daha da değişir. Ama kendi cilt tipine neyin uygun olup olmadığını bilmeyen kişiler bu konularda yetersiz ve bilgisiz kalmaktadır. Tam da bu anlarda güzellik koçları verdikleri tavsiyelerle birlikte kişilere yardımcı olmaktadır. Özge Özel cilt bakımı konusunda kendi bünyesinde kullandığı kremler ve operasyonlarla birlikte kişiye uyun bir işlem yapmaktadır. Bol su tüketimini vurgulayan ve piyasada ismi duyulmamış ürünlerin kullanılmamasını önermektedir. Bu açıdan kişilere önerilerinin bulunduğu birçok tv programında söylemleri mevcuttur.

Günlük Cilt Bakımında Olmazsa Olmazlar

Yaz biterken kadınların yüz çevresinde oluşan lekeleri sildirme işlemine ihtiyaç duyması bazı sebeplerdendir. Kışları soğuktan vücutta oluşan kuruluklar, stres anında çıkan sivilceler ve benzeri şeylerden dolayı gerekli ürünleri kullanmak gerekir. Sabahları uyanınca yüzü, kişinin yüz tipine uygun bir tonikle yıkamalı, uyumadan önce de gün içinde yapılan makyajın silinmeden yatılmaması gerekir. Özellikle kış aylarında nemlendiriciler büyük önem verir. Yazları ise güneş ışınlarına karşı güneş kreminin gün içindeki cilt bakımında da kullanılması gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenmekte cilt bakımında oldukça fazla gerekli olmaktadır.

Leave a comment