Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Cilt bakımı yaptırmak her kadının isteğidir. Hem cildin yenilenmesi hem de daha güzel olmak için cilt bakımı mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Peki, cilt bakımı yaparken yapılan yanlışlar nelerdir? Cilt bakımı sizin evinizde sadece bakım kremleri ile yapabileceğiniz kalıcı bir işlem değildir. Bu yüzden mutlaka profesyonel birinden yardım almalısınız. Son günlerde adını sıkça duyuran ve güzellik koçu olan Özge Özel cilt bakımında yapılan yanlışları göstermektedir. Kendi güzellik merkezlerinde uyguladığı işlemler ile hataya yer vermeden tüm müşterilerini güler yüzle uğurlamayı başarmış. Kadınların pek çoğu merkezlerde para harcamamak için evlerinde bazı kremler ile bakım yapıyor. Fakat her kremi kullanmak cildinize daha fazla zarar verir.

Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Cilt bakımınızı eğer evde yapacak iseniz öncelikle kullanacağınız kremin son derece kaliteli ve doğal olmasına dikkat edin. Çünkü kimyasal içerikli kremler ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Gece ve gündüz kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Cildiniz gün içinde neme ihtiyaç duyacağı için mutlaka nemlendirmelisiniz. Ayrıca sadece yüzünüzü değil tüm vücudunuzu losyon kullanarak kuru kalmaktan koruyabilirsiniz. Eğer bakım için bir güzellik merkezine gitmeyi tercih edecek olursanız kullanılacak kremlerin doğal içerikli kremler olmasına özen gösterin. Eğer bir cihaz ile yüzünüze işlem yapılacaksa cihazların kaliteli ve zarar vermeyen bir cihaz olmasına dikkat etmeli ve seanslara gitmeye özen göstermelisiniz.

Cilt Bakımı Seansları Ne Kadar Sürer?

Cilt bakımında seanslar yapılacak olan işleme göre uzayabilir ya da daha az sürebilir. Eğer gözaltı morluklarınızdan şikâyetçiyseniz bu işlem ortalama 3 4 seans sürer ve seanslar 15 ile 20 dakika arası sürer. Eğer yüz gerdirme ya da kırışıklık giderme işlemi yaptıracaksanız bu işlemde 4 ile 7 seans arası sürebilir. Kadınların daha çok tercihleri arasında yüz temizleme ve gözenekleri açarak ölü deriyi yok etme işlemi bulunmaktadır. Bu işlemde ortalama 3 5 seans arası değişmektedir. İşinde oldukça uzman olan ve en iyi ürünleri kullanan Özge Özel bakım için gelen kadınların önce cilt yapısını inceleyerek uygun olan işlemi sunmaktadır.

Leave a comment